Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży PajdArt

plakat_warsztaty_-pajdart_korekta_04-1

Klub Środowiskowy PajdArt – projekt skierowany do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym zamieszkujących dzielnice Nadodrze oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie Wrocławia.
Działania klubowe prowadzone są od 2012 roku. Przez cały okres trwania projektu Klub cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz młodzieży.
Klub mieści się przy ulicy Paulińskiej 4-8 we Wrocławiu.
Dysponuje salą teatralną oraz bogato wyposażoną salą plastyczną.
Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych artystów oraz wykwalifikowanych pedagogów.

W ramach zajęć klubowych prowadzone są warsztaty artystyczne z różnych dziedzin sztuki:
teatru, plastyki oraz zabawy animacyjne. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z różnymi formami tworzenia prac plastycznych, zgłębiają fascynujący świat teatru oraz są kreatorami gier i zabaw.

Warsztaty prowadzone są trzy dni w tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 15:30-18:30.
W dni działania Klubu prowadzone są zajęcia pomocy w nauce zarówno dla dzieci z trudnościami edukacyjnymi jak i dla szczególnie uzdolnionych.
Raz w miesiącu klubowicze zabierani są na wycieczki, podczas których poznają ciekawe miejsca oraz ludzi na terenie Nadodrza oraz miasta Wrocławia.

Projekt Klub Środowiskowy PajdArt jest realizowany przez Towarzystwo Kultury Czynnej i dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Related Post

PRACOWNIE PAJDART SZTUKA W AKCJI 2020

PRACOWNIE PAJDART SZTUKA W AKCJI 2020

Projekt” Pracownie PajdArt – Sztuka w akcji” jest  programem edukacji kulturalnej adresowanym do różnych grup wiekowych: dzieci (5-12 lat) ,młodzież(…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

Skip to content