Towarzystwo Kultury Czynnej

Uwaga!!! Trwa nabór na warsztaty teatralne dla młodzieży (15+) i dorosłych.

Udział w zajęciach jest bezpłatny bo dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu „Jesteśmy częścią wielkiej sagi” 😀.

Pierwsze zajęcia już w poniedziałek 08.11. o godz. 20.00 na ul. Paulińskiej 4-8 we Wrocławiu.

Zgłoszenia oraz bliższe informacje pod numerem telefonu: 605 881 088. Ilość miejsc jest ograniczona!

Warsztat teatralny „SZTUKA DIALOGU” oparty na działaniach aktorskich przygotowuje do występu scenicznego poprzez: trening fizyczny, ćwiczenia świadomości ciała, elementarny trening głosowy, improwizacje ruchowe i głosowe, elementy pracy z tekstem, ćwiczenie oddechu. Wszystkie elementy warsztatu aktorskiego umieszczamy w relacji z innym człowiekiem – partnerem w pracy. Uciekamy od jałowego szlifowania sprawności w oderwaniu od otoczenia. Poszukujemy przede wszystkim dialogu z partnerem, grupą, całym otoczeniem. Pierwszym krokiem do dialogu jest zrozumienie i pełne uświadomienie sobie działania własnego ciała i głosu, zależności głosu i oddechu od ruchu ciała, umiejętność prowadzenia dialogu między własnym działaniem a dźwiękiem – śpiewem lub mówieniem. Próbujemy poszukać rytmu życia własnego ciała, jego ciężaru, kierunku, który wciąż się zmienia, a nie formy, którą chcielibyśmy dla niego wymyśleć.

Grupę poprowadzi doświadczony reżyser, nauczyciel praktyk teatralnych, absolwent Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz uczestnik wielu światowej klasy warsztatów teatralnych – Jerzy Welter.

Leave A Reply:

*

Skip to content