Towarzystwo Kultury Czynnej

Dołącz do wydarzenia na FB

Zapraszamy na wyjazdowe warsztaty taneczne, które odbędą się w Strużynach, maleńkiej wsi w województwie lubuskim. W pobliżu niezwykle czyste jeziora, lasy, łąki, pola.

Prowadząca: Ewa Staroń, reżyserka i choreografka

Dla kogo?
Nie mają znaczenia wiek, doświadczenie, czy poziom zaawansowania w tańcu i śpiewaniu. Każdy z Was może wziąć udział w każdym z modułów. Zapewniam, dacie radę!
Jeśli nachodzą Was wątpliwości po prostu zamknijcie wewnętrznych Cenzorów w szafach i bierzmy się do roboty!
Serdecznie zapraszam – Ewa Staroń

Koszt: 980 zł (program, wyżywienie, nocleg).

Zgłoszenia: TKCJOLA@INTERIA.PL, tel: 663 781 530

Co zabrać ze sobą?
Długie wygodne spodnie i bluzy z długim rękawem. Zajęcia odbywają się w skarpetach i boso.

***


O warsztacie tak pisze prowadząca:
Po wielu miesiącach trudnych emocji związanych z walką z epidemią, wojną w Ukrainie chaosem wokół, potrzebujemy pozytywnych zdarzeń w naszym życiu, śmiechu, wspólnych – jednoczących na gruncie rodzinnym i społecznym – działań, oderwania myśli od stanu permanentnego zamartwiania się o przyszłość. Potrzebujemy ZMIANY!
WARTO jest ją zacząć od siebie i bliskiego grona, by powoli, małymi krokami, poprawiać jakość życia, odzyskać balans i kontrolę nad swoim ciałem, emocjami, zwalczyć niepokój, depresję i odzyskać poczucie sprawczości, energię do działania.
Warsztat, na który zapraszam chętne do poznania i doświadczenia nowych rzeczy osoby będzie się składał z trzech modułów, poświęconych:
Moduł 1
Pracy z oddechem
Oddech jest źródłem życia. W obecnych czasach, pełnych stresogennych sytuacji, niezwykle nam potrzebnym, bo pomagającym uwolnić ciało od napięć. W czasie pierwszego modułu spróbujemy poznać i zaprzyjaźnić się z paroma prostymi, skutecznymi i dostępnymi w każdych. warunkach technikami pracy z oddechem. Nauczymy się jak nieinwazyjnie i sposób przyjazny wpływać na swój stan zdrowia, stymulować i relaksować ciało poprzez wdech i wydech, jak poprzez obserwację i podążanie za intuicją zmieniać swoje oddechowe nawyki na bardziej korzystne.
Moduł 2
Pracy z ciałem
W czasie modułu ruchowego będziemy lekko i z humorem pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją z zewnątrz. Poznamy „mini podstawy” tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak m. in.: ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi, nad podłogą, pracę z centrum, uzyskując NARZĘDZIA budujące i pogłębiające ŚWIADOMOŚĆ ciała. Szczególnie zwrócimy uwagę na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na poczucie ciężaru, na impuls, anatomię w tańcu, zahaczymy nieco o pracę z obrazami mentalnymi, improwizację i o kreatywne sposoby wykorzystania przestrzeni.
Moduł 3
Pracy z głosem
Moduł trzeci dedykowany będzie poszukiwaniu własnego GŁOSU i jego potencjału oraz zdobywaniu narzędzi potrzebnych do kreowania go w nowych, wolnych od napięć jakościach. Świat wokół, zwłaszcza obecnie, powoduje, że brakuje nam dźwięku, głos łamie się i zamiera, często mamy poczucie, że nie jesteśmy już połączeni z sobą i własnym głosem, że straciliśmy nad nim kontrolę. Spróbujemy, w czasie warsztatu, choć w minimalnym stopniu zgłębić ten problem i odzyskać nasze głosy, spróbujemy się z nimi skomunikować i otworzyć je na nowo.
Jeśli wystarczy nam czasu i energii zmierzymy się z kwestią połączenia ODDECHU z poruszającym się ciałem, głosem i tego, jak wszystkie trzy komponenty wpływają na siebie.

Prowadząca o sobie:
Jestem reżyserką i choreografką teatru Niezależna Manufaktura Taneczna, twórczynią Centrum Inicjatyw Artystycznych i autorką bloga Panipisze. Od 20 lat nieprzerwanie piszę teksty, scenariusze, kreuję role teatralne, śpiewam, tańczę i tworzę ruch sceniczny w autorskich spektaklach (98 premier). Regularnie występuję gościnnie w produkcjach innych artystów. Pracuję głównie z kobietami, mój zespół stanowią kobiety, a grupy warsztatowe złożone są zazwyczaj z przedstawicielek płci pięknej. Działania artystyczne kierowane do kobiet i przeprowadzane z kobietami w różnym wieku, uważam od lat, za niezwykle cenne i inspirujące. Od 10 lat realizuję również programy (piszę scenariusze, reżyseruję, tworzę choreografie) adresowane do osób zagrożonych wykluczeniem z różnych powodów, niepełnosprawnych, seniorów. Od 2010 r. pracuję twórczo także z młodzieżą zagrożoną patologią, aktywnie współpracuję artystycznie z Centrami Aktywności Lokalnej, instytucjami kultury i ośrodkami sztuki. W 2015 r. byłam stypendystką MKiDN.

Leave A Reply:

*

Skip to content