Towarzystwo Kultury Czynnej

Po raz dwudziesty trzeci zapraszamy na obóz artystyczny, który odbędzie się w Strużynach, maleńkiej wsi w województwie lubuskim, w pobliżu niezwykle czystych jezior, lasów, łąk i pól.

13-24 lipca 2022

WARSZTATY TEATRALNE
Prowadzący: Jerzy Welter (reżyser, teatrolog)

Pracujemy po 6 godzin dziennie
Zajęcia obejmują:
– trening fizyczny,
– ćwiczenia świadomości ciała,
– trening głosowy,
– improwizacje ruchowe i głosowe,
– improwizacje z tekstem

Dla kogo?
Przeznaczone są zarówno dla osób zajmujących się aktorstwem, jak i tych, które chcą jedynie pełniej funkcjonować w swoim życiu.

Gdzie mieszkamy?
Mieszkamy w gospodarstwie agroturystycznym
Strużyny 3, 66-350 Bledzew
– pokoje wieloosobowe (toalety, prysznice, ciepła woda)
– zapewniamy całodzienne wyżywienie

Koszt:
1420 zł (program, nocleg, wyżywienie)

Jak się zapisać?
e- mail: tkcbiuro@interia.pl
tel: 663 781 530

Wydarzenie na FB

O prowadzącym:

Jerzy Welter
Teatrolog, reżyser, nauczyciel praktyk teatralnych, uczestniczył w kursie instruktorów teatralnych w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice. Brał udział w kilkudziesięciu warsztatach teatralnych prowadzonych m.in. przez m. in. Z. Molika, T. Wethala oraz T. Larsena, J. Ostaszewskiego. Od 1990 roku prowadzi teatr Studio Czyczkowy. W 2004 wyreżyserował monodram Watt wg prozy Samuela Becketta, nagradzany na wielu festiwalach w Polsce. Wyreżyserował monodram „Wyjścia”, który otrzymał nagrodę główną na festiwalu Źródła Pamięci w Rzeszowie (2013) i na festiwalu „Monoblok” w Gdańsku (2014).Pracował jako instruktor teatralny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy. Prowadził wiele grup warsztatowych m. in. warsztaty w trakcie Łódzkich Spotkań Teatralnych, Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących, w Ośrodku Kultury Czynnej, Mazowieckim Centrum Kultury, sopockim teatrze Off de Bicz, szkole nauk politycznych Sciences Po w Dijon, w Domu Bretanii w Poznaniu. W roku 2003 reżyserował Tango S. Mrożka w teatrze U Mosta w Permie w Rosji. Reżyserował także spektakle w teatrach niezależnych w Warszawie, Poznaniu, Sopocie, Wrocławiu.

Aktualne spektakle w jego reżyserii:
– „To była wiosna…” (2021 r.)
– „41” (2019 r.)
– Dyptyk „dzień: noc: Dzień” (2016 r.)
Leave A Reply:

*

Skip to content