Towarzystwo Kultury Czynnej

plakat-pani-twardowska-ok

Zapraszamy na Warsztaty Teatralno – Taneczne

Warsztaty adresowane są dla młodzieży.
Motywem przewodnim warsztatów stanie się utwór
Adama Mickiewicza pt.”Pani Twardowska”.

Warsztaty obejmować będą ćwiczenia ruchowe, taniec, podstawy treningu aktorskiego, ruch sceniczny, pracę z głosem, dykcją, oddechem, ćwiczenia rytmiczne.
Uczestnicy warsztatów zaprezentują przedstawienie podczas ostatniego dnia warsztatów.
Przedstawienie zostanie również zaprezentowane 23 sierpnia na festiwalu MELODRAMA w Jelczu- Laskowicach.

Prowadzący:

Dominika Bator
Animator Kultury o specjalizacji tanecznej,tancerka,choreograf.
Obecnie pracuje w Ośrodku Kultury w Oławie,w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu Laskowicach jak również w Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Domaniowie.
Od 5 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, które uczy tańczyć i zarazem przygotowuje do pokazów, zawodów tanecznych.
Interesuje się głownie tańcem nowoczesnym, ale nie są jej obce formy tańca współczesnego jak również tańca towarzyskiego.
Od dziecka zajmuje się ta forma sztuki, pierwsze lekcje pobierała w wieku 6lat w wałbrzyskich Ośrodkach Kultury.
Przez 6 lat prowadziła grupę taneczna Exclamation.
Była tancerzem UEFA EURO 2012.Przez 2lata uczestniczyła w zajęciach grupy teatralnej Tadeusza Szymków. Dzięki tym zajęciom wyreżyserowała spektakl „Kobieta w Tańcu”,który miał swoja powtórna premierę w 2013roku.Pracowała tam z grupa 40 tancerzy.
Swoje zajęcia prowadzi z pełnym zaangażowaniem i energia która stara się zarazić młodych ludzi.
Uwielbia poznawać młodych ludzi i realizować z ich pomocą projekty

Jerzy Welter
reżyser i nauczyciel praktyk teatralnych, uczestniczył w kursie instruktorów teatralnych w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice.
Brał udział w kilkudziesięciu warsztatach teatralnych prowadzonych m.in. przez m. in. Z. Molika, T. Wethala oraz T. Larsena, J. Ostaszewskiego.
Od 1990 roku prowadzi teatr Studio Czyczkowy. W 2004 wyreżyserował monodram Watt wg prozy Samuela Becketta, nagradzany na wielu festiwalach w Polsce.
Pracował jako instruktor teatralny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy.
Prowadził wiele grup warsztatowych m. in. warsztaty w trakcie Łódzkich Spotkań Teatralnych, Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących, w Ośrodku Kultury Czynnej, Mazowieckim Centrum Kultury, sopockim teatrze Off de Bicz, szkole nauk politycznych Sciences Po w Dijon, w Domu Bretanii w Poznaniu. W roku 2003 reżyserował Tango S. Mrożka w teatrze U Mosta w Permie w Rosji. Reżyserował także spektakle w teatrach niezależnych w Warszawie, Poznaniu, Sopocie, Wrocławiu.
Obecnie prowadzi młodzieżową grupę teatralną w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, dziecięcą grupę teatralną w Domu Sztuki i międzypokoleniowe działania teatralne w Oławie i we Wrocławiu.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Zapamiętane – Odkryte – Pamięć Rzeczy” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leave A Reply:

*

Skip to content