Towarzystwo Kultury Czynnej

struzny_2014a

TEATR BĘBNY PLENER MALARSKI
DLA MŁODZIEŻY I SENIORÓW
28.07.2014 -10.08.2014

Zapraszamy młodzież oraz seniorów na międzypokoleniowy obóz artystyczny „Gościniec”, który odbędzie się w Strużynach, maleńkiej wsi w województwie lubuskim.
* * *
Pracujemy po 6 – 8 godzin dziennie,
warsztaty zakończone zostaną otwartym pokazem pracy.

Mieszkamy w gospodarstwie agroturystycznym Strużyny 3, 66-350 Bledzew (pokoje wieloosobowe, toalety, prysznice, ciepła woda), zapewniamy całodzienne wyżywienie i opiekę dla osób niepełnoletnich. W pobliżu niezwykle czyste jeziora, lasy, łąki, pola.

* * *
W STRUŻYNACH ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY TEATRALNE, BĘBNIARSKIE, PLENER MALARSKI

Chętnie odpowiemy na pytania:
Tel: 508 121 069 lub 693 314 806
e-mail: tkcbiuro@interia.pl

Pełen koszt: 700 zł


WARSZTATY TEATRALNE

bez-nazwy-1_0027

Zajęcia obejmują trening fizyczny, ćwiczenia świadomości ciała, trening głosowy, improwizacje ruchowe i głosowe, improwizacje z tekstem. Przeznaczone są zarówno dla osób zajmujących się aktorstwem, jak i tych, które chcą jedynie pełniej funkcjonować w swoim życiu codziennym.
Działanie teatralne rozumiemy jako sztukę dialogu. Pierwszym krokiem do dialogu z drugim człowiekiem jest zrozumienie i pełne uświadomienie sobie działania własnego ciała i głosu, zależności głosu i oddechu od ruchu ciała, umiejętność prowadzenia dialogu między własnym działaniem a dźwiękiem – śpiewem lub mówieniem.
Prowadzący: Jerzy Welter, teatrolog i reżyser oraz Aleksandra Kugacz, aktorka teatru Studio Czyczkowy.


PLENER MALARSKI

bez-nazwy-2

Podczas warsztatów malarskich zostaną wykorzystane naturalne plenery, najbliższe otoczenie, bogactwo przedmiotów. Uczestnicy pracować będą w różnych technikach, warsztat będzie zawierał również elementy fotografii. Warsztaty prowadzone w niedużych, kameralnych grupach międzypokoleniowych dadzą możliwość pogłębienia wiedzy na temat kompozycji, wykorzystania światła, używania różnych technik artystycznych, sposobów oddziaływania obrazu.
Prowadzący: Dariusz Orwat, artysta plastyk, preformer, autor kolaży, ilustracji, filmów,zdjęć.


WARSZTATY BĘBNIARSKIE

dsc05290

Warsztaty nauki gry na bębnach to wspaniała przygoda z afrykańskimi rytmami. Dzięki naszym zajęciom uczestnicy poznają technikę gry na bębnach djembe i dundun oraz tradycyjne rytmy z Afryki Zachodniej: z Gwinei, Mali, Senegalu i Burkina Faso, stanowiących esencję tamtejszej kultury muzycznej. Podczas zajęć uczestnicy poznają również elementy współczesnej muzyki perkusyjnej, będącej owocem wielowiekowej ewolucji muzycznej Afryki Zachodniej. Warsztat przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.
Prowadzący: Kuba Lichwa, uczeń Makan Kone(solista Ballet du District de Bamako), członek zespołu Tiriba, współpracuje ze Strefą Rytmu

Warsztaty wyjazdowe w Strużynach odbywają się w ramach projektu Zapamiętane Odkryte- Pamięć Rzeczy dofinansowywanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leave A Reply:

*

Skip to content