Towarzystwo Kultury Czynnej

Spektakl „41” Teatru Studio Czyczkowy na podstawie rozdziału 41 „Gry w klasy” J. Cortazara
SOBOTA, 15.01.2022, godz. 19:00
Towarzystwo Kultury Czynnej, ul. Paulińska 4-8, Wrocław
Obowiązuje rezerwacja miejsc: tkcbiuro@interia.pl
Wydarzenie na Facebooku

O spektaklu:

„Studio Czyczkowy nie zawodzi. Ten dziwaczny, wsobny, niejasno apokaliptyczny, wysnuty z Cortazara anty-świat, mieszczący się gdzieś w pół drogi między lekkością absurdeski a patosem przypowieści, zbudowany został czystymi teatralnymi środkami – coś jakby Sąsiedzi z czechosłowackiej animacji chcieli odegrać legendę o pontifexie z Mostaru. Ale te role, poprowadzone pewnie, a bez rutyn, te audio sfery i rytmy, naturalność przebiegu spektaklu, ta skupiona uwaga wykonawców na scenie, jednak podszyta nienachlanym humorem – 41 to kawał świetnego teatralnego rzemiosła. Jestem kupiony – takiego teatru szukam i potrzebuję, za takim przeżyciem, rzeczywistym, ale niedookreślonym, najbardziej jako widz tęsknię.”

//AKD, 4 ZDANIA, „Bez cukru. Gazeta codzienna Zgierskich Spotkań Małych Teatrów Słodkobłękity”, 25 09 2021.Chciałoby się być kimś, ale skoro nie można być Juliuszem Cezarem, to już zdecydowanie lepiej być nikim. Zresztą, Cezarem w sumie też nie warto.

Co się stanie kiedy ciągle-poszukujący-nastolatek w ciele 41-letniego mężczyzny zechce napić się yerby? Siesta będzie lżejsza do zniesienia, jak się będzie miało trochę mate… no i gwoździe.− Od kiedy cię znam, stale tylko szukasz tego, co najprawdopodobniej od dawna nosisz w kieszeni.

− Już mistycy mówili o tym, jednakowoż nie wspominając o kieszeni.
− A po drodze rujnujesz ludziom życie.
− Za ich zgodą, stary, za ich zgodą


Reżyseria: Jerzy Welter
Aktorzy: Zofia Kalisz, Magda Matusiak, Paweł Frątczak, Wacław Romer
Produkcja: Towarzystwo Kultury Czynnej

Spektakl realizowany w ramach projektu Pracownie PajdArt na Nadodrzu dofinansowanego przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl

Leave A Reply:

*

Skip to content