Towarzystwo Kultury Czynnej

Towarzystwo Kultury Czynnej zaprasza na warsztaty relaksacyjne, świadomości ciała i emisji głosu dla liderów i wolontariuszy:

Termin: wtorek 29 listopada 2022 g.10-12:00
Miejsce: Siedziba Towarzystwa Kultury Czynnej, ul. Paulińska 4-8, Wrocław
Zapisy na zajęcia telefonicznie: 663781530 lub mailowo: tkcjola@interia.pl


Zajęcia relaksacyjne, świadomości ciała i emisji głosu to trening dedykowany osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia podzielono na 4 części:

– relaksacja w ruchu poprawiająca kondycję psycho-fizyczną ciała
Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało ale również ducha poprawiając samopoczucie i zapewniając dobry nastrój. Pod wpływem ruchu w mózgu wydzielają się substancje chemiczne zwane neurotrofinami, odpowiedzialne za rozwój i lepsze przewodzenie komórek nerwowych. Dodatkowo ruch sprzyja wydzielaniu endorfin zwanych hormonami szczęścia, stymulujących wytwarzanie pozytywnej energii.

– relaksacja w leżeniu
Neuromięśniowa relaksacja metodą Schulza i progresywna metodą Jacobsona; Te dwie propozycje technik relaksacyjnych to modyfikacje autorskie głównie metod Schulza oraz Jakobsona, polegające na głębokim rozluźnianiu mięśni, nauce koncentracji i odprężania umysłu

– zabawy ruchowe
To z kolei propozycja zabaw ruchowo improwizacyjnych będących jednym ze sprawdzonych sposobów niwelowania skutków stresu, które można z powodzeniem wykorzystać na zajęciach z dziećmi.

– świadomość głosu i ciała
Podczas tej części zajęć prowadzący Jerzy Welter pomoże uczestnikom spotkania w zrozumieniu i uświadomieniu sobie działania własnego ciała i głosu, zależności siły głosu od oddechu i od ruchu ciała.


Prowadzący:
Jerzy Welter – doświadczony reżyser, nauczyciel praktyk teatralnych, absolwent Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz uczestnik wielu światowej klasy warsztatów teatralnych. Na co dzień prowadzący grupy teatralne dzieci, młodzieży i osób dorosłych w Towarzystwie Kultury Czynnej we Wrocławiu.

Część zajęć relaksacyjnych poprowadzi:
Justyna Piotrowska – dyplomowana trenerka relaksacji & trenerka personalna (AWF Wrocław), aktorka i animatorka kulturalno-społeczna. Od roku 2006 prowadzi autorskie zajęcia związane z relaksacją „Akademia zdrowych pleców i zrównoważonego umysłu” we Wrocławiu (Klub Rozrusznik oraz CAL Ołtaszyn) oraz w Świdnicy (Dolnośląska Szkoła Jogi). Na co dzień prowadząca zajęcia artystyczne i ruchowe w Klubowym Centrum Dzieci i Młodzieży PajdArt przy Towarzystwie Kultury Czynnej we Wrocławiu.

Leave A Reply:

*

Skip to content