Towarzystwo Kultury Czynnej

Wystartował nowy projekt Wyspa sztuki/Ostriv mystetstva w Domu Sztuki przy ul. Paulińskiej 4-8 we Wrocławiu.

Projekt adresowany jest głównie do młodzieży z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym w wieku od 12 do 19 roku życia. Dzieci i młodzież, którzy przybyli na teren Polski po 24 lutym b.r. biorą udział w zajęciach kulturalno-edukacyjnych, psychologicznych i relaksacyjnych (trening antystresowy) poprawiających jakość ich życia.

Program zajęć służy rozwijaniu talentów i kreatywności oraz pogłębiania kompetencji społecznych uczestników. Program zadania zakłada udział w szeroko pojętych warsztatach plastycznych, warsztatach teatru dokumentalnego, zajęciach psychologicznych i relaksacyjnych. Uczestnicy zwiedzają wrocławskie muzea, poznają miasto i uczą się języka polskiego.

Planowane jest również spotkanie literacko-plastyczne w Księgarni Hiszpańskiej poświęcone poezji ukraińskiej i ilustracji. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, trenerów, artystów i psychologa. Większość zajęć odbywa się w języku ukraińskim.

Projekt Towarzystwa Kultury Czynnej realizowany jest ze środków UNICEF (Pod Wrocławską Parasolką Unicef) i potrwa do grudnia 2022

Leave A Reply:

*

Skip to content