Towarzystwo Kultury Czynnej

Projekt „Pracownie PajdArt na Nadodrzu”realizowany od stycznia 2021 do grudnia 2021 to kontynuacja działań naszych pracowni Domu Sztuki PajdArt które mieszczą się przy ul. Paulińskiej 4-8. Realizujemy go w tym miejscu już od 2011 roku. Program zakłada edukację kulturalną oraz animację społeczną kierowaną do dzieci (6-12 lat) i młodzieży (do 30 roku życia) oraz osób starszych (po 50 roku życia) przede wszystkim mieszkańców dzielnicy Nadodrze. W ramach projektu prowadzone są interdyscyplinarne warsztaty artystyczne, łączące różne obszary sztuki (teatr, literatura, plastyka, fotografia) wspomagające rozwój twórczy dzieci, młodzieży i osób starszych. W 2021 roku odbywają się warsztaty teatralne i literackie.

Projekt jest dofinansowywany przez GMINĘ WROCŁAW www.wroclaw.pl


W ramach działalności pracowni artystycznych w 2021 roku odbywają się:

WARSZTAT TEATRALNY dla dzieci i młodzieży i /lub seniorów oraz pokazy pracy –

PRACOWNIA TEATRALNA
 Pracują dwie grupy warsztatowe w tym jedna międzypokoleniowa. W pracy nad scenariuszem wykorzystane zostaną motywy i osoby związane z rodzinnymi historiami i/ lub ważne dla uczestników warsztatów, dotykające ich przeżyć, emocji, tożsamości. Głównym celem warsztatu jest nabycie i doskonalenie umiejętności rozpoznawanie siebie jako podmiotu działań, własnego wpływu na zachowanie i emocje innych ludzi oraz wykorzystywanie własnych zasobów w grupie.

Efektem pracy grupy młodzieżowej w poprzednim roku było powstanie spektaklu „41” opartego na prozie Cortazara, obecnie spektakl jest sukcesywnie pokazywany publiczności. Grupa doskonali swój warsztat i pracuje nad etiudami aktorskimi. Praca grupy międzypokoleniowej skupia się nad realizacją spektaklu na podstawie scenariusza pt.” Panna od igiełki”.

Spektakl 41
MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY TEATRALNE


WARSZTAT LITERACKI dla seniorów
Kontynuujemy w naszej Pracowni na Nadodrzu warsztaty literackie przeznaczone dla osób dojrzałych. W tej edycji warsztatów zajmujemy się zagadnieniem noweli filmowych. Prowadząca: Barbara Koziarska, polonistka, pisarka od wielu lat prowadzi warsztaty literackie dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Wspólnie wydaliśmy 10 książek, ostatnio tom opowiadań pt.: Jesteśmy częścią wielkiej sagi.

WARSZTATY LITERACKIE

Zapraszamy na naszego Facebooka: TOWARZYSTWO KULTURY CZYNNEJ

Leave A Reply:

*

Skip to content