Towarzystwo Kultury Czynnej

 „Klub Seniora Rozrusznik ” jest programem warsztatów i działań kulturalno-społecznych kierowanych do grupy po 55 r. ż. z terenu miasta Wrocławia w okresie od stycznia 2020 do grudnia 2021r  z przerwą w działaniach w miesiącach: lipiec i sierpień roku 2020 oraz 2021. Formy zajęć: ćwiczenia ruchowe i  relaksacyjne – Akademia zdrowego kręgosłupa i zrównoważonego umysłu,  warsztaty rękodzielnicze, warsztaty muzyczno- taneczne, prelekcje/ warsztaty psychologiczne, spotkania poetyckie i teatralne, wycieczki tematyczne, wystawy, koncerty, spotkania towarzyskie. 

W ramach projektu prowadzone są warsztaty i spotkania dotyczące profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowia takich jak: gimnastyka i relaksacja oraz różnych dziedzin sztuki takich jak: plastyka, taniec, muzyka, rękodzieło oraz warsztaty psychologiczne odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom osób starszych. W ramach projektu organizowane będą spotkania m.in.: literackie, teatralne, muzyczne, poetyckie.

 Spotkania klubowe odbywają  się w Domu Sztuki PajdArt, ul. Paulińska 4-8.

Stałe zajęcia klubowe: Akademia zdrowego kręgosłupa i zrównoważonego umysłu odbywają się dwa razy w tygodniu – środa, godz. 10.00-11.00 i  piątek godz. 11.00-12.00 

Warsztaty rękodzielnicze prowadzone będą w cyklach spotkań po 3 godziny – w okresie poprzedzających święta Wielkanocne, Wszystkich Świętych oraz Bożonarodzeniowe we wtorki w godz. 10.00-13.00. Cztery  razy w ciągu roku odbywać się będą prelekcje/ warsztaty psychologiczne połączone z warsztatami tańca w kręgu.  Wycieczki tematyczne odbywać się będą po ciekawych miejscach Wrocławia – wystawy, koncerty, spotkania poetyckie i teatralne. Wydarzenia odbywać się będą w Klubie Rozrusznik lub poza siedzibą Klubu np. w bibliotekach, Klubie Proza, Klubie pod Kolumnami itp miejscach.

W OKRESIE PANDEMI ZAJĘCIA REALIZOWANE ONLINE https://www.facebook.com/Klub-Seniora-Rozrusznik-244150969276739/?ref=bookmarks

Linki do zajęć  rękodzielniczych online

 Mini album rozkładany 

 Ozdabianie pierników lukrem królewskim 

 Dekoracja świąteczna z gałązki

Świeczka sojowa z drewnianym knotem 

Leave A Reply:

*

Skip to content