Towarzystwo Kultury Czynnej

 Nocy Nadodrza na Paulińskiej 19.05.2018

Już 19 maja od godziny 18:00 zapraszamy Was na Noc Nadodrza na Paulińskiej, która odbędzie się w Domu Sztuki Pajdart przy ulicy Paulińskiej 4-8. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a program pełen wrażeń artystycznych, dlatego liczymy na liczną frekwencję!

PROGRAM:
Godz.18.00 – Pokaz spektaklu „Powódź”, reż. J. Sakowska

Sześcioro osób w sytuacji przymusowej, skazanych na siebie. Jakoś muszą ze sobą spędzić czas. Czego się chwycą, czy coś im pomoże by nie dać się nudzie? Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe.

Reżyseria: Jolanta Sakowska
Scenariusz: Jerzy Welter
Obsada: Alicja Wilczyńska
Maria Ostrowska
Renata Kaniecka
Nina Vertybska 

Ewa Opak
Adrian Purzycki
Produkcja: Towarzystwo Kultury Czynnej
Premiera: Wrocław – 23.03.2018r.

Spektakl zrealizowany w ramach projektu „Pracownie PajdArt na Nadodrzu” dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław [www.wroclaw.pl].

Godz.19.00 – koncert poezji śpiewanej „Między słowami” w wykonaniu Justyny Piotrowskiej – Gierok i Älskar przy akompaniamencie Piotra Paduszyńskiego.

Justyna Piotrowska i Älskar po raz pierwszy wystąpią razem na scenie śpiewając swoje autorskie utwory oraz utwory Mistrzów (Okudżawa, Cohen, Stachura) w nowych aranżacjach.

Justyna Piotrowska – śpiewająca poetka, aktorka. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia na konkursach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Wydała 2 tomiki wierszy „Rok Koński” – wyd.KAW oraz „Przed lustrem” – wyd. Maria. Jej recitali można było posłuchać m.in. w Instytucie Kultury Polskiej w Berlinie, na Uniwersytecie Magdeburskim, w berlińskim Russisches Kammer-Theater.

Älskar to projekt młodej wokalistki Aleksandry Gierok. Jej twórczość plasuje się na pograniczu alternatywy, indie folku i poezji śpiewanej. Przełomowym momentem na ścieżce muzycznej artystki było
nagranie pierwszego, autorskiego utworu „Snow White” wraz z Fismolem. Wydała płytę „Podróże w głąb galaktyk”. 

Leave A Reply:

*

Skip to content