TEATR NARRACJI – OPOWIEŚCI DOLNOŚLĄSKIE

TEATR NARRACJI- Opowieści Dolnośląskie to kolejna z cyklicznych akcji artystycznych realizowanych w 2017 roku przez Zespół Opowiadaczy z Towarzystwa Kultury Czynnej.

Grudniowy Teatr Narracji został poprzedzony wieloma fascynującymi spotkaniami z powojennymi przesiedleńcami na Ziemię Dolnego Śląska. Każde ze spotkań było pretekstem do ożywienia wspomnień o tamtych realiach. Nasi rozmówcy w bardzo osobisty sposób przybliżyli nam ten trudny czas odkrywania nieznanego, ale także fascynującego świata. Dzięki bezpośrednim kontaktom z żywymi świadkami historii i obyczajowości w spisanych opowieściach można odnaleźć nie tylko obraz powojennego Dolnego Śląska, ale również osobiste refleksje i sile emocje naszych rozmówców. Zebrane historie zostały spisane w formule opowiadań, po to by utworzyć z nich materiał do prezentacji podczas spotkania z publicznością. Zespół Teatru Narracji postanowił stworzyć jesienną opowieść poddaną zabiegom scenicznym i snutą delikatnie jak wiatr. Najważniejszy w opowieściach jest indywidualny, bardzo osobisty stosunek do miejsc i zdarzeń, o których zamierzamy opowiedzieć. Aktorom towarzyszyć będzie muzyka na żywo i tradycyjne pieśni. Nasze poszczególne spotkania powiązane są z cyklem roku kalendarzowego, a tym samym nawiązują do tradycji i zwyczajów. Podczas grudniowego spotkania zapraszamy do wysłuchania opowieści związanych z pierwszą powojenną jesienią na Dolnym Śląsku.

Koncepcja i produkcja: Jola Sakowska
Reżyseria: Jerzy Welter
Opracowanie muzyczne: Olga Chojak i Tatiana Verkhovets
Występują: Paulina Kozioł, Ada Lisewska, Patrycja Neumann, Jola Sakowska, Magda Staszak, Kamil Połczyński, Arkadiusz Zabilski

Wstęp BEZPŁATNY!

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „ Pracownie PajdArt na Nadodrzu” dofinansowywanego ze środków Gminy Wrocław.

Related Post

Warsztaty fotograficzne dla osób dorosłych

Warsztaty fotograficzne dla osób dorosłych

  Towarzystwo Kultury Czynnej zaprasza  dorosłych na warsztaty fotograficzne na ulicę Paulińską 4-8.Zajęcia będą się obywać w każdy wtorek od…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *