Towarzystwo Kultury Czynnej

2016_struzyny_01a

Strużyny 2016-07-13
Zapraszamy na obóz artystyczny, który odbędzie się w Strużynach, maleńkiej wsi w województwie lubuskim. Pracujemy po 6 godzin dziennie, warsztaty zakończone zostaną otwartym pokazem pracy. Mieszkamy w gospodarstwie agroturystycznym Strużyny 3,66-350 Bledzew (pokoje wieloosobowe, toalety, prysznice, ciepła woda), zapewniamy całodzienne wyżywienie i opiekę dla osób niepełnoletnich. W pobliżu niezwykle czyste jeziora, lasy, łąki, pola.

WARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia obejmują trening fizyczny, ćwiczenia świadomości ciała, trening głosowy, improwizacje ruchowe i głosowe, improwizacje z tekstem. Przeznaczone są zarówno dla osób zajmujących się aktorstwem jak i tych, które chcą jedynie pełniej funkcjonować w swoim życiu codziennym.

Działanie teatralne rozumiemy jako sztukę dialogu. Pierwszym krokiem do dialogu z drugim człowiekiem jest zrozumienie i pełne uświadomienie sobie działania własnego ciała i głosu, zależności głosu i oddechu od ruchu ciała, umiejętność prowadzenia dialogu między własnym działaniem a dźwiękiem – śpiewem lub mówieniem.

Prowadzący: Jerzy Welter, teatrolog i reżyser oraz Aleksandra Kugacz, aktorka teatru Studio Czyczkowy.

WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Warsztaty nauki gry na bębnach to wspaniała przygoda z afrykańskimi rytmami. Dzięki naszym zajęciom uczestnicy poznają technikę gry na bębnach djembe i dundun oraz tradycyjne rytmy z Afryki Zachodniej z Gwinei, Mali, Senegalu i Burkina Faso, stanowiących esencję tamtejszej kultury muzycznej. Warsztat przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Prowadzący: Kuba Lichwa, uczeń Makan Kone (solista Ballet du District de Bamako), członek zespołu Tiriba, współpracuje ze Strefą Rytmu

WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO

Taniec afrykański jest niezwykle energiczną i żywiołową formą ekspresji, wyraża radość życia i afirmację świata. Wyzwala w nas radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i wyrazić siebie. Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury, do naturalnej potrzeby KONTAKTU z ZIEMIĄ.

Prowadząca: Aneta Szlacheta, animator kultury, ekolog, instruktorka tańca afrykańskiego, tancerka związana z zespołami takimi jak: City Bum Bum, Foliba, Sango. Uczyła się tańca w Afryce od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich („Les Ballets Africains”, „Ballet Surakata”,” Ballet District de Bamako”)

KOSZT: 800 zł za osobę/ warsztaty, wyżywienie, nocleg

Warsztaty Strużyny 2016 realizowane są w ramach programu Nad rzeką Czasu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Leave A Reply:

*

Skip to content