Towarzystwo Kultury Czynnej

plastyczne-1
Warsztat plastyczny/praca nad książką

Praca warsztatowa skupia się na rozwijaniu fantazji uczestników, zabawie formą, korzystaniu z różnych konwencji, przekształcaniu znanych motywów i symboli.
Uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, a następnie wspólnie wymyślają historie i tworzą do nich ilustracje.
Praca skoncentrowana jest wokół jednego motywu lub kilku wątków zaproponowanych przez uczestników, które stają się następnie kanwą do powstania książki.
Wspólnie opracowywane i zilustrowane zostają poszczególne części i rozdziały, następnie materiał ten zostaje przygotowany przez artystę plastyka do druku i profesjonalnie wydrukowany.

Warsztat autorski – Dariusz Orwat, Barbara Koziarska, Zuzanna Sakowska

Warsztat rękodzielniczy

W ramach zajęć rękodzielniczych uczestnicy mają okazję do tworzenia artystycznych przedmiotów, niepospolitych, fantazyjnych, awangardowych, zabawnych z materiałów z odzysku i półproduktów.
Podczas warsztatu uczestnicy mają okazję zapoznać się z różnymi technikami rękodzielnictwa, zdobnictwa, dekoracji (z użyciem koralików, cekinów, kolorowych bibułek i wstążek), wykonują przedmioty użytkowe, dekoracyjne bibeloty z wykorzystaniem różnych technik plastycznych (malowanie na szkle, wycinanie z filcu i kolorowych papierów, decoupage).

Warsztat autorski: Zuzanna Sakowska

Warsztat plastyczno/architektoniczny

W ramach zajęć plastycznych uczestnicy poznają różne techniki plastyczne (rysunek, malarstwo, grafika) i inne eksperymentalne formy ekspresji artystycznej (kolaż, happening, instalacja).
Uczestnicy zapoznają się również z historią sztuki w sposób atrakcyjny dla nawet nieprzygotowanego odbiorcy.
W ramach warsztatu odbywają się również zajęcia z cyklu Designe z materiałów z odzysku – Recycled Art., czyli odzyskiwanie przedmiotów (recykling) i nadawanie im nowej funkcji (upcykling).
Prowadzący warsztaty w celu pobudzenia wrażliwości społecznej i estetyczne uczestników, wykorzystuje różnorodne techniki artystyczne, takie jak fotografia, instalacja, sztuka konceptualna,tworzenie makiety.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają swoje najbliższe otoczenie społeczne i kulturowe.

Warsztat autorski: Dariusz Orwat, Anna Rumińska

Leave A Reply:

*

Skip to content